125 Cc Motor Tavsiyesi 2022

Admin

Yönetici
Yönetici
Katılım
29 Mar 2022
Mesajlar
37
Tepki
6
125 cc hangi motor alınır? Yeni motor alacak kişiler için hangi motorun tercih edilmesi gerektiği büyük bir soru işareti oluşturur. Ancak bu soru için standart bir cevap bulunmaz. Herkesin bir motordan beklentisi farklıdır.

125-cc-motor-tavsiyesi-2022.jpg


Eğer karar veremiyorsanız farklı modelleri inceleyebilir, gerek performans gerekse estetik olarak size en uygun olana karar verebilirsiniz. Bu konuda hatırlamanız gereken bir nokta ne kadar hız yaptıkları, ne kadar yaktıkları gibi konuların standart olmadığıdır.

Dolayısıyla her birini özel bir şekilde incelemeniz, buna göre size en uygun motora karar vermeniz tavsiye edilir.

Süper Cub C125 CC ABS​

Süper CUB C125 CC, 125 cc hangi scooter önerisi için listenize ekleyebileceğiniz bir seçenektir. Her ne kadar görünüşü scooter’ı hatırlatsa da aslında bir motosiklettir. 1958 yılından beri kesintisiz olarak üretim yapan Süper Cub tarafından sunulmaktadır.

super-cub-c-125-cc-abs-motor.jpg


Her ne kadar hız rekorları için tasarlanmasa da şehir içinde etkili ve verimli bir gezinti yapmanıza yardımcı olur. 31 inç sele yüksekliği ile hem kısa hem de uzun sürücüler tarafından kullanılabilir. Güç yönetimi kolaydır ve zorluk çıkarmaz.

Kawasaki Z125 CC Pro​

Kawasaki günümüzde en çok kullanılan motorlardan bir tanesidir. En iyi 125 cc scooter için bir liste hazırlıyorsanız, markanın Z125 CC modelini ekleyebilirsiniz. 15 beygir gücüne sahip olan ara tekli motora sahiptir.

kawasaki-z-125-cc-pro-motor.jpg


Güçlü bir yapıya sahip olduğu için ulaşımı hızlı ve sorunsuz bir şekilde yapmanıza yardımcı olur. 24 mm gaz kelebeği gövdeli DFI kullanmakta olup yakıt kontrolü de verimlidir.

Honda Trail 125 CC​

Honda tarafından sunulan Trail 125 CC, 125 cc scooter tavsiye 2022 listesinde yerini alabilir. Her ne kadar 1960 ve 70’li senelerden kalsa da hafif, dayanıklı ve güçlü bir yapıya sahiptir. Günlük kullanıma, şehir içi gezilere ve kamp ziyaretlerine uygundur.

honda-trail-125-cc-motor.jpg


Dört zamanlı tek silindirli ve 124,9 cc hava soğutmalı motora sahip olup 9 beygir gücündedir. En alçak noktada koltuk yüksekliği 31,5 inç’tir. Gelişmiş süspansiyon sistemi sayesinde, etrafta daha verimli bir şekilde dolaşmanıza destek olur.

Honda Grom 125 CC​

Çekici bir yapıya sahip olan Honda Grom, en iyi 125 cc scooter seçenekleri arasında tercih edebileceğiniz seçeneklerden bir tanesidir. 123,9 cc hava soğutmalı dört zamanlı, 80 tek silindire sahiptir. 9,7 beygir gücünde olup boş ağırlığı 103 kilogramdır.

honda-grom-125-cc-motor.jpg


Yakıt sistemi olarak otomatik zenginleştirme ile PGM-FI yakıt sistemine sahiptir. Yakıt tasarrufu konusunda oldukça başarılıdır. Bunun dışında süspansiyonu da oldukça güçlüdür. Ön tarafında 31 mm teleskopik ters çatal 3,9 inç seyahat vardır.

Arkasında ise çelik kutu kesitli salınım kollu tek şok 4,1 inç seyahat süspansiyondur. Ön frenleri hidrolik çift pistonlu kaliperli tek 220 mm disk bulunur. Arkasında ise tek pistonlu kaliperli tek 1290 mm vardır.
 

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Benzer konular Forum Tarih
Admin Motosiklet 0 8K

Benzer konular

Üst