Fiyatı Artıran Yaygın 5 Kurye Hatası

Factor

Yeni Üye
Katılım
22 May 2023
Mesajlar
24
Tepki
0
Pandeminin neden olduğu durgunluğa rağmen, İstanbul kurye ve yerel teslimat hizmetleri pazarı 2019 ile 2020 arasında 5 milyar dolar büyüyerek 114 milyar dolara ulaştı. Ancak bu etkileyici büyümeye rağmen, müşteriler ve kurye şirketleri basit ama maliyetli hatalar nedeniyle hala çok para kaybetmeye devam ediyor. Bunu göz önünde bulundurarak, beş maliyetli kurye hatasına ve bunlardan nasıl kaçınabileceğinize bir göz atalım.
Yaygın 5 Kurye Hatası


Yanlış veya Yetersiz Kargo Bilgileri​

Bir müşteri olarak, kargo şirketi yalnızca teslimatınız için verdiğiniz bilgilere bağlıdır. Bu, vereceğiniz herhangi bir yanlış bilginin tüm süreci tehlikeye atabileceği ve size çok fazla zaman ve paraya mal olabileceği anlamına gelir. Bu nedenle, doğru adresi, güvenilir iletişim bilgilerini, doğru satın alma siparişi numarasını ve geçerli diğer ayrıntıları verdiğinizden emin olun.

Kötü Zamanlama​

Kurye şirketi, yoğun sezonlarda teslimatları geciktirebilse de, yakın zamanda yayınlanan bir makaleye göre, kendi tarafınızda güvende olmak ihtiyatlı olacaktır. Bunu başarmak için, şirkete uygunluğunuzun tam ayrıntılarını verdiğinizden emin olun.

  1. Bu şekilde, teslimat görevlisini bekletmeyecek veya paketinizi almaya müsait olmadığınız için verandanızın önünde kaybetmeyeceksiniz.
  2. Amerikalıların üçte birinin bir noktada sundurma korsanlarının kurbanları,
  3. Bu nedenle, paket hırsızlığı riskini en aza indirmek için doğru programı sağlamalısınız.
  4. Ayrıca eksik bilgi vermeniz kargo firmasının paketinizi zamanında göndermesini sağlamayacaktır.

Düşük Kaliteli Ambalaj Malzemeleri Kullanmak​

Bir paketi gönderirken, varış noktasına iyi durumda ulaşmasını istersiniz. Bu büyük ölçüde kargo firmasına bağlı olsa da kolinizi en iyi şekilde paketleyerek hasarı en aza indirebilirsiniz. Güvenliği artırmak için paketinizi paketlemek ve mühürlemek için dayanıklı malzemeler kullanın.

Yanlış Kargo Firmasını Seçmek​

Türkiye de şu anda 247.000'den fazla kurye şirketi ve yerel teslimat hizmeti var. Bu, çevrimiçi incelemelerini ve referanslarını kontrol ederek saygın bir şirket seçmenin mümkün olduğu anlamına gelir. Büyük şirketler güvenlik açısından iyi olsa da, kaliteli hizmet sunabilmeleri koşuluyla küçük kurye işletmelerinden hizmet almaktan çekinmeyin.

Tahmini Ayrıntıların Verilmesi​

Çoğu kurye şirketi, paketinizin boyutuna, ağırlığına ve niteliğine bağlı olarak sizden ücret alacaktır. Örneğin, daha ağır ancak kırılgan ürünler, daha hafif ve sağlam olanlardan daha yüksek bir maliyete sahip olacaktır. Bu nedenle, şirketin yanlış bilgi verdiğinizi fark etmesi durumunda ortaya çıkabilecek ek ücretlerden kaçınmak için teslim edilmesini istediğiniz paketin tam ağırlığını ve türünü verdiğinizden emin olun. Bu makalede açıklanan ipuçlarını kullanarak bu beş maliyetli kurye hatasından kaçınmalısınız.
 

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst