Getir Kurye Maaşı Ne Kadar? 2022

Admin

Yönetici
Yönetici
Katılım
29 Mar 2022
Mesajlar
33
Tepki
5
Getir kurye maaşları bu meslekte çalışmak isteyenler açısından merak edilir. Günümüzde firmalar müşterilerine ürün satışı yaptıklarında hızlı ve kesintisiz olarak ürünleri ulaştırmak için kuryelerden yararlanır. Getir kuryeleri çalıştıkları saat başına ücretlendirmeye tabidir. Bu durumda ne kadar süre çalışırlarsa kazançları da o nispette artar.

Getir kurye maaşları 2022 ortalama olarak değerlendirildiğinde 4.000 TL ile 7.000 TL arasında değişkenlik gösterebilir. Bunun yanı sıra uzun süre çalışabilenler için bu rakam daha da yukarı çekilebilmektedir.

Getir Kurye Maaşları​

Getir kurye maaşları hesaplanırken kuryenin çalışma süresine bakılır. Çalışma saatlerinin artışı direkt olarak maaş artışı ile orantılıdır. Ayrıca Getir kuryeleri teslim edilen paket sayısı ve gittikleri mesafe de dikkate alınarak ücretlendirilir.

Getir kurye maaşları 2022 merak edildiğinde kuryelerin saat başına aldıkları ücret 30 TL olmaktadır. Getir kuryeleri yaklaşık olarak asgari ücrete denk bir maaş alabilecekleri gibi çalışma sürelerini uzattıklarında kazançları da artar. Ayrıca ücretlerine ilaveten yemek parası da ödenmektedir.

Getir Kurye Ne Kadar Kazanır?​

Getir kurye maaşları market alışverişlerinde, su siparişlerinde ya da hazır gıda siparişlerinde kullanılan moto kuryelerin gelirlerini ifade eder. Günümüzde tüketiciler online mecralardan ürün alımı yapar. Firmalar satışını yaptıkları ürünlerin teslimatı için kuryelerden yararlanır. Bu kuryelerin maaşlarını belirleyen ise çalışma süreleri olmaktadır. Kuryeler çalıştıkları saate bağlı olarak ücretlendirilebilecekleri gibi paket başına da ek ücret alır.

Getir kurye maaşları 2022 çalışma saatleri ile bağlantılıdır. Bu durumda da saatlik ücretlendirmeye tabi olan kuryeler kaç saat çalışırsa ona göre bir kazanç elde eder. Kurye getir firmasının motorlarını kullandığında motora ait tüm giderler de çalışılan firmayı ilgilendirir. Örneğin Getir firmasında günde 8 saat çalışan bir kurye günlük olarak 240 TL ve ek olarak paket başına ücret kazanır.

Kuryenin alacağı bahşişlerle birlikte gelirinde de artış olur. Günlük 240 TL Kazanan bir kurye ayda 26 gün çalıştığında ortalama olarak ek ücretler ilave edilmeden 6240 TL bir gelir elde edebilir. Bu tür hizmetler verilirken kilometre başına da ek ücret ödemesi yapılmaktadır.
 

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Benzer konular

Üst