Kendi Motoruyla Kurye Maaşları 2022

Admin

Yönetici
Yönetici
Katılım
29 Mar 2022
Mesajlar
37
Tepki
6
2022 kendi motoruyla kurye maaşları ne kadar? Kuryelik son senelerde birçok kişi tarafından tercih edilen bir meslek haline gelmiştir. Bu bakımdan insanlar sadece nasıl olabileceklerini değil, maaşlarını da merak etmektedir.

Bu sektöre fiyatlar standart yapıya sahip değildir. Zira paket başına ücretlendirme olduğu için ne kadar fazla sipariş götürürseniz, kazanma olanağınız o kadar fazladır. Lakin ana hatları ile yaklaşık olarak 4,000 Türk lirasından, 17,000 Türk lirasına kadar elde etmeniz mümkündür.

Bunun için bazı pratik yollar da vardır. Eğer bulunduğunuz şehrin yollarını iyi bir şekilde ezberlerseniz, teslimatları daha hızlı yapacağınız için kazançlarınız da artacaktır. Eğer zorluk çekerseniz, navigasyon sitemlerinden her zaman yararlanmanız mümkündür.

Moto kurye olmak istiyorsanız, unutmamanız gereken bir detay doğal olarak ehliyettir. Aksi durumda başvuru yapsanız bile kabul edilmesi düşük bir olasılık olacaktır. Zira araçsız teslimat yapmaya çalışmak oldukça yavaş kalacaktır.

Nasıl Moto Kurye Olunur?​

Mesleklere başvuruların nasıl yapılacağı, kişiler tarafından her zaman bir soru işareti oluşturur. Her ne kadar zor olarak düşünülse de oldukça kolaydır. Yalnızca ne yapmanız gerektiğini bilmeniz gerekir. Kendi motoruyla kurye nasıl olunur diyorsanız, ilanları takip etmeniz yeterlidir.

Bu bakımdan Kariyer.net, Indeed, Yenibiris.com ve SecretCV.com gibi platformları araştırmanız mümkündür. Zira söz konusu adreslerde her gün yoğun şekilde ilanlar yayınlanmaktadır. Düzenli takip ederseniz yayınlandığında görebilirsiniz.

Ardından online başvuruyu da yapabilirsiniz. Bundan sonra ilgili firmanın yetkilileri sizi yetkin görürse, ayrıntılı bilgi ve mülakat için iletişim kuracaktır. Tüm süreçleri geçtikten sonra moto kurye olmanız da mümkündür.

Bunun yanı sıra Getir, Banabi gibi hizmetlerde de kurye olabilirsiniz. Bunun için başvuruları, aplikasyon üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Kendi motoruyla kurye olursanız maaşlarınız da bir o kadar artmış olacaktır. Şirket motoru ile kuryelik yapmak cazip gelebilir fakat maaş farkı da buna nazaran daha düşük olmaktadır.

Moto Kurye Ne İş Yapar?​

Eğer mutlu olacağınız bir iş yapmak istiyorsanız, doğru ve size uygun bir meslek tercih etmeniz gerekir. Böylece en iyi sonuçları almanız, daha başarılı bir kariyer hayatınızın olması mümkündür. Bu bakımdan geçici bir süre bile olsa bir mesleğe başlamadan, o işin ne olduğunu, ne yapacağınızı bilmeniz önerilir.

Kendi motoruyla kurye nasıl olunur diyenler için de bu durum geçerlidir. Bu mesleğe sahip kişiler bir ürünü yahut eşyayı taşımaktadır. Ürün sınıfında genellikle yiyecek ve içecek türü şeyler bulunur. Aynı zamanda kargo firmalarında hizmet veren ve koli, evrak, dosya ve zarf gibi nesneleri teslim edenler de vardır.

Kendi motorunuzla kurye olmak istiyorsanız ehliyete ek olarak bir eğitim kurumunu tamamlama gereksinimi yer almaz. Ancak bazı niteliklerin olması, işe sağlıklı bir şekilde devam etmek için önemlidir. Özellikle trafik aktif bir şekilde kullanılacağı için trafik için uygun olunması, sinirlerine hakim olunması gerekir.

Ayrıca kuryelik çok yoğun olduğu için dinamik bir çalışma temposuna da alışmanız gerekir. Böylece daha verimli şekilde çalışabilirsiniz
 

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Benzer konular Forum Tarih
Admin Sorum Var 0 326

Benzer konular

Üst