Kurye Seçerken Yapılması Ve Yapılmaması Gerekenler

Factor

Yeni Üye
Katılım
22 May 2023
Mesajlar
24
Tepki
0
İşletmeler, daha verimli bir teslimat yöntemi olarak kurye hizmetlerini giderek daha fazla dış kaynak kullanıyor. Daha hızlı ve daha güvenilir bir kuryeye yönelmek, müşteri memnuniyetini artırabilir, bu da marka bağlılığının artmasına ve daha yüksek karlara yol açar.

Karar vericinin şirketin lojistik ihtiyaçlarını gözden geçirmesi ve geleneksel nakliye yöntemlerinin işe yarayıp yaramadığını veya diğer seçeneklerin dikkate alınması gerekip gerekmediğini belirlemesi önemlidir.
kurye hizmeti seçerken

Kurye Hizmeti Seçerken​

Gönderilecek Öğeleri İnceleyin Lojistik işlerinizi halletmek için dışarıdan bir firmaya karar verirken, düzenli olarak taahhütte bulunmadan önce onların hizmetleri aracılığıyla neleri gönderebileceğinizi öğrenmek faydalı olacaktır. Kuryelerin genellikle zehirli kimyasallar veya diğer tehlikeli ürünler gibi belirli öğeleri taşımasına izin verilmez.

  1. Tüm durum tespitinizi önceden yaparak, sürücünün belirli bir ürünü teslim etmesine izin verilmeyen son dakikada sürprizlerle karşılaşmazsınız.
  2. Bir sipariş verirken, yanlışlıkla yanlış yere teslimatı önlemek için talimatlarınızın ayrıntılarını iki kez kontrol ettiğinizden emin olun.
  3. İsteğe bağlı bir teslimat hizmeti, paketin neredeyse her yerden alınmasına ve teslim edilmesine olanak tanır.
  4. Pandemi veya tedarik zinciri sorunlarını çevreleyen güvenlik sorunları nedeniyle bazen yavaşlamaların meydana geldiğini anlayın.
  5. Bazı durumlarda, teslimat hizmetlerine olan talep arttığında darboğazları aşmak için sabırlı olmanız yeterlidir.

Güvenilir Kurye Şirketi​

Kargo ile gönderdiğiniz her şey, içindeki eşyaların paket içinde gevşememesi ve kaymaması için güvenli bir pakete konulmalıdır. Bazı işletmeler her şey için aynı tür kutuları kullanmayı sever, ancak bu strateji sorunlu olabilir. Küçük bir kutuya çok fazla eşya sığdırmaya veya kutuda çok fazla boş alan bırakmaya yol açabilir. Teslimat sırasında hasar görmesini önlemek için tüm içeriği ambalajla sıkıca sarmak en iyisidir.

Kurye Paketlerinizi Koruyun​

Boyut, boyutlar ve ağırlık gibi gönderdiğiniz paket ayrıntılarının farkında olmalısınız. Bazı kuryelerin bu detaylarda belirli kısıtlamaları olabilir, bu da başlangıçta bir kurye hakkında bol bol araştırma yapmanın iyi olmasının bir başka nedenidir. Bir şeyin aynı gün teslimat için gönderilmesini istediğinizde herhangi bir kurye hizmetinin yeterli olacağını asla düşünmeyin. Yine de hizmetin ne kadar doğru, güvenilir ve saygın olduğunu öğrenmeniz gerekiyor.

İhtiyaçlarınıza uyan doğru kuryeyi seçerseniz, bir teslimat hizmetine dış kaynak sağlamak, lojistiğinizi iyileştirebilir. Seçim listenizi daraltırken doğru soruları sormak zorunludur. Seçtiğiniz kuryenin, herhangi bir yere göndermek istediğiniz herhangi bir paketi teslim edebildiğinden emin olun.
 

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Benzer konular

Üst