Kuryeciler Ne Kadar Kazanıyor?

Admin

Yönetici
Yönetici
Katılım
29 Mar 2022
Mesajlar
37
Tepki
6
Kurye maaşları birçok kişi için merak edilenlerden biridir. Kuryeciler çalışma sürelerine bağlı olarak belirli bir gelir elde eder. Günümüzde birçok firma kuryecileri aracılığı ile ürün dağıtımı yapar. Getir, Hepsiburada, Banabi, Vigo, Trendyol ve daha birçok firma müşterilerine ürün teslimatı yapılacağı zaman kuryelerden yararlanır.

Kurye maaşları 2022 yılı itibarı ile çeşitli aralıklarda değişmektedir. Bu maaşlar belirlenirken çalışan kişinin hangi süre ile görev başında olduğu önemlidir. Bu durumda da 4000-10000 TL aralığında bir gelir elde edilebildiği görülür. Kurye maaşları hesaplanırken saatlik çalışma ücretleri ile çalışılan süre çarpılır. Firmaların saatlik çalışma ücretleri de birbirinden farklı olabilir.

Motorlu Kurye Maaşları Ne Kadar?​

Motorlu kuryeler birçok firma için dağıtım ağında tercih edilir. Bunun nedenlerinden biri de hızlı bir teslimat süreci yaşatması ve kesintisiz hizmet sunma imkânı oluşturmasıdır. Motorlu kuryelerin çalışma şekli kendi motorları ile hizmet vermediklerinde iş yerine ait motorların kullanılması ile olur. Firmaların saatlik olarak verdiği ücretler de değişiklik gösterebilir.

Kurye maaşları motorlu kuryeler için Vigo’da saatlik ücret 35TL’dir. Bunun yanı sıra 8 TL de paket başı ücretlendirme yapılır. Trendyol Go ise paket başı ücret olarak 8TL ödeme yapmaktadır. Bu tür hizmetler verilirken kilometre başına ek ücret de alınır. Bu durumda da 1.80TL ödenir. Getir kuryelerin saatlik çalışma ücreti 30 TL’dir.

Kurye maaşları 2022 hesaplanacağı zaman çalışanın süreye bağlı olarak bir gelir elde ettiği görülür. Çalışan kişi kendi motoru ile çalıştığında ortalama olarak bir fiyatlandırmadan bahsetmek mümkündür. Bu durumda da firmadan firmaya farklılıklar olur.

Kuryeler Ne Kadar Maaş Alır?​

Motorlu kuryelerin maaşları hesaplanırken paket sayısı ve dağıtımı yapılan paket başına firmaların verdiği ücretlerin de bilinmesi gerekir. Çalışanların bahşiş alması veya yoğun saatlerde çalışması durumunda kazançlarında değişkenlik olması da mümkündür.

Çeşitli firmalarda çalışabilen motor kuryeler kendi motorları ile çalıştıklarında motorlarının bakım masrafları kendisine ait olur. Bunun yanında firmanın motorunu kullandıklarında ise motorun giderleri işletme tarafından karşılanır.

Kuryelerin Aylık Kazancı Ne Kadar?​

Kurye maaşları pizza ve gıda satışı yapan işletmeler için genellikle 4000-6000TL aralığında değişmektedir. Marketler tarafından çalıştırılan kuryeler için de maaşlar 4500-5500 TL aralığında olmaktadır. Scooty kurye maaşları ise 5000-6500 aralığında seyreder. Bu maaşlar ortalama bir değeri ifade ederken çalışma süresine bağlı olarak da miktarda artış yaşanabilir. Örneğin Vigo’da günde 8 saat çalışan bir kurye saatlik 35 TL kazanır. Bu durumda günlük kazancı 280 TL olur. Ayda 26 gün çalışan bir kurye 7280 TL kazanacaktır.

Kurye çalışanının prim alması ya da bahşiş gibi uygulamalar da gelirinde artış yakalanmasına yol açar. Ayrıca siparişlerin daha yoğun olduğu aralıklarda çalışıldığında elde edilen kazanç miktarında da artış olur.

Firmaların çalışma şekline bağlı olarak kurye maaşlarında değişiklik olur. Bazı firmaların günlük paket başına ödeme yaptığı görülür. Ayrıca firmalar buna ilaveten maaş ve prim usulü ile de kurye çalıştırabilmektedir. İşletmelerin bir diğer çalışma yöntemi ise maaş primi şeklindedir. Bu uygulamada ise belirlenen paket kotasını aşan kurye için maaşa ilaveten ek prim ödenir.

Kurye maaşları 2022 çalışma şekline bağlı olarak ve hizmet verilen firmanın kriterlerine göre değişiklik göstermektedir. Bu durumda da 4.000-17.000 TL aralığında bir ücretlendirmeden söz edebilmek mümkündür. Bu rakamı belirleyen kuryenin çalışma süresi, atacağı paket sayısı, bahşişler ve alacağı prim üzerinden yapılacak hesaplamalardır. Motorlu kuryeler aylık sabit maaşlı olarak çalıştıklarında 6.000-8.000 TL aralığında kazanabilmektedir.
 

Arif

Yeni Üye
Katılım
31 May 2022
Mesajlar
2
Tepki
0
Şu an da en çok kazandıran ve saatlik para veren tek kurye firması var, o da vigo. Adamlar saat başı 35 TL veriyor bir de paket başı 8 TL, yani günlük 20 paket atsan 160 TL + 12 saat çalışsan 420 TL, günlüğün 580 TL yapıyor. 26 gün çalışsan 15 bin TL para kazanıyorsun. Tabi bunun benzini, bakımı, yemesi içmesi de var...
 

isimsizkurye

Yeni Üye
Katılım
31 May 2022
Mesajlar
5
Tepki
0
Kuryeciler tamamen hayattan kopup sadece çalışırlarsa aylık 20 bin TL bile kazananlar var. Her şey iyi güzel de tüm hayatın çalışarak gidiyor ve sürekli iki teker üstündesin. Kuryecilik zor iş...
 
Konu Sahibi
Admin

Admin

Yönetici
Yönetici
Katılım
29 Mar 2022
Mesajlar
37
Tepki
6
Geldik 2023 Ağustos ayına hangi firma ne kadar kazandırıyor arkadaşlar, belki firma değiştirmek isteyenler vardır. bilgi amaçlı yazabilir misiniz?
 

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Benzer konular

Üst