Kuryeler Saat Kaça Kadar Çalışıyor?

Admin

Yönetici
Yönetici
Katılım
29 Mar 2022
Mesajlar
37
Tepki
6
Kuryeler saat kaça kadar çalışıyor? Her meslek grubunun bir çalışma süresi vardır. Meslek tercihi yapmadan önce bunları bilmek önemlidir. Zira günün kaç saatini iş için ayırmanız gerektiğini gösterir. Geçici çalışacak olsanız bile buna dikkat etmek şarttır.

Kurye olmak istiyorsanız, bu soruyu düşünmeniz oldukça normaldir. Nitekim kuryelerin çok yoğun çalıştıkları bilinen bir gerçektir. Bu çalışanların saatleri birbirine göre değişkenlik gösterebilir. Zira özel bir firmada çalışılıyorsa saatler de buna uygun olacaktır.

Ancak Getir, Banabi gibi bir platformda kuryelik yapılıyorsa 7/24 çalışma imkanı yer almaktadır. Bu nedenle kurye olmak isteyenlerin çalışmak istedikleri yeri dikkatli seçmesi gerekir.

Özetle kuryeler saat kaça kadar çalışıyor sorusuna cevap verirsek; kuryeler hafta içi ve hafta sonu olmak üzere 7/24 çalışmaktadır. Bazı firmalar saat 24:00 ve 01:00 saatlerine kadar hizmet vermektedir.

Kuryeler Ne Kadar Kazanıyor?​

Hangi meslek grubunun ne kadar kazandığı insanlar arasında büyük bir soru işareti oluşturmaktadır. Geçici olarak bir yerde çalışsanız bile kazancı bilmek, tüm planlarınızı buna göre oluşturmanıza yardımcı olur.

Ancak kuryelik çok geniş bir meslek olduğu için kuryeler ne kadar kazanıyor sorusuna bir yanıt vermek oldukça zordur. Zira özel bir firmada kuryelik yapılıyorsa, kurye maaşları ilgili şirketin politikasına göre değişiklik gösterebilir.

Ancak kendi motorunuz ile kuryelik yapıyorsanız, Getir ve Banabi gibi platformlar paket başına ücretlendirme yaptığı için 4,000 ile 17,000 Türk lirası arasında kazanmanız mümkündür. Bu durumda ne kadar fazla çalışırsanız, kazancınız da o kadar yüksek olur.

Kurye Nasıl Olunur?​

Kurye olmak oldukça kolaydır. Burada ilk olarak herhangi bir eğitim-öğretim kurumundan mezun olma şartının olmadığı hatırlanmalıdır. Dolayısıyla birçok kişi tarafından yapılabilir. Ayrıca cinsiyet şartı da aranmamaktadır.

Sadece kişilerin A1 ya da A2 sınıfı ehliyeti olması gerekir. Ancak ehliyete sahip olmak ile bir araç kullanabilmek aynı şey değildir. Dolayısıyla aktif ve verimli şekilde motor kullanabilmek de önerilir. Bu gibi ön koşullar, başarılı bir çalışma hayatı için oldukça önemlidir.

Kurye nasıl olunur için ilk olarak online şekilde başvuru yapmanız gerekir. Bunun için değerlendirebileceğiniz kaynaklar oldukça geniştir. Kariyer.net, Indeed ve Yenibiris.com gibi sitelerde her gün yoğun şekilde ilanlar yayınlanır. Bunları incelerseniz, aralarında kuryeyi bulmanız da mümkündür.

Ardından size uygun bir ilansa online başvuru yapmanız yeterlidir. Sonrasında ise firmanın sizinle iletişime geçmesi için beklenir. Bilgi ve yetkinliklerinize uygun bir kadroya başvurmuşsanız, sizinle kısa sürede irtibat kurulabilir.

Mülakat dahil tüm süreçleri geçerseniz, kurye olarak başlayabilirsiniz. Ancak kurye nasıl olunur sadece bununla sınırlı değildir. Aynı zamanda Getir ve Banabi gibi sistemler üzerinde kurye olmanız da mümkündür.

Bunun başvurusunu nasıl yapabileceğinizi düşünüyorsanız, işlemleri uygulama aracılığıyla yapabilirsiniz. Kuryelik kolay gibi dursa da oldukça zordur. Zira gün boyu aktif şekilde araç kullanımı, trafiğe çıkma gerektirir. Paketler de yerine zamanında, güvenli ve sorunsuz bir şekilde ulaştırılmalıdır. Dolayısıyla bunların akıldan çıkarılmaması şarttır.
 

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Benzer konular Forum Tarih
Admin Yeni Başlayanlar 0 464

Benzer konular

Üst