Moto Kurye Nasıl Olunur? 2022

Admin

Yönetici
Yönetici
Katılım
29 Mar 2022
Mesajlar
37
Tepki
6
Kurye olmak için ne gerekiyor? Kuryeler bulundukları bölgede ilgili ürünlerin teslimatlarını yapmakla sorumludur. Bu bakımdan günümüzde birçok farklı işletmede kuryeler çalışmaktadır. Sadece eşyaların değil yiyecek ve içecek ürünlerinin, kargoların da teslimatlarını yapmaktadır.

Eğer bir motorunuz varsa ve kuryelik yapmak istiyorsanız, başvuru yaparak bu şekilde çalışmaya başlayabilirsiniz. Kuryeler genellikle paket başına ücret aldığı için aldıkları maaşlar birbirine göre farklılık gösterebilir.

Ancak ana hatları ile 4,250 Türk lirasından 17,000 Türk lirasına kadar kazanç elde edilmesi mümkündür. Bunun için yalnızca gün içinde teslimatını yaptığınız paketlerin sayısını arttırmanız gerekir.

Moto kurye olmak zor bir şey gibi dursa da aslında oldukça kolaydır. Sadece gerekli şartları ve belgeleri bilmeniz gerekir. Ayrıca bu personellerin hangi görevlere sahip olduğunu bilmiyorsanız, bunları da okumanız önerilir. Böylece sizden ne beklendiğini anlamanız mümkündür. Böylece moto kurye nasıl olunur için daha doğru bir başvuru yapmanız mümkündür.

Moto Kurye Görevleri Neler?​

Moto kurye olmak istiyorsanız, önceden görev ve sorumluluk listesini bilmek işin size göre olup olmadığını anlamanıza yardım edecektir. Kuryeler, ana hatları ile şu gibi görevlere sahiptir;
  • Müşteri bilgilerinin gizli kalmasına özen göstermelidir.
  • Müşteri memnuniyeti ön planda tutularak çalışılmalıdır.
  • Ürün teslimatı yapılana kadar ilgili ürünlerin güvenliğinden kurye sorumludur.
  • Görev süresi boyunca insanlar ile etkileşim doğru bir şekilde kurulmalıdır.
  • Farklı adreslere teslimat yapılacağı için doğru rotalar tespit edilmelidir.
Moto kurye nasıl olunur zor gibi dursa da oldukça kolaydır. Ancak işin yapısı gereği sadece motora değil, yollara da hakim olmanız gerekir. Ne var ki bilmediğiniz yerler doğal olarak olabilir. Bu nedenle ilgili bölgenin keşfe çıkılması tavsiye edilir.

Böylece daha iyi sonuçlar almanız, daha hızlı olmanız mümkündür. Bu da daha fazla kazanmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca telefonunuzda çalışan bir navigasyonun olması, adresi daha kolay bulmanıza olanak tanıyacaktır.

Moto Kurye Olma Şartları Neler?​

Her mesleği icra etmenin bazı şartları vardır. Bunlar moto kurye için de geçerlidir. Kurye olmak için gerekenler, ana hatları ile şu şekilde maddeler halinde verilebilir;
  • Kişiler A1 ya da A2 ehliyete sahip olmalı ve motor kullanabilmelidir.
  • Üniversite diplomasına sahip olmak şart değildir.
  • Dinamik bir iş olması nedeniyle genellikle 18-29 yaş aralığı tercih edilir.
  • Cinsiyet ayrımı olmadığı için başvuru herkes tarafından yapılabilir.
  • Trafik aktif şekilde kullanılacağı için görme ve duyma hislerinde sorun olmamalıdır.
Ayrıca kurye olmak için gerekenler arasında doğal olarak şehrin sokaklarını bilmek de vardır. Özellikle kısa yolları bilmek teslimatları daha kısa sürede yapmanıza olanak tanır. Böylece daha fazla teslimat yapabileceğiniz için daha fazla paket ulaştırmanız, böylece daha fazla kazanmanız mümkündür.
 

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Benzer konular

Üst