Yeni Başlayacak Kuryelere Tavsiyeler

Admin

Yönetici
Yönetici
Katılım
29 Mar 2022
Mesajlar
33
Tepki
6
Her kurye, aynı şekilde bir hizmet anlayışına sahip olamamaktadır. Kimi kuryeler önceliği olarak müşterilerinin memnuniyetini görmekte kimi kuryeler de yalnızca kazandığı paralara bakmaktadır. Elbette günümüz şartlarında ne kadar miktarda paranın kazanıldığı önemli bir konudur. Ancak kurye hizmetlerinden para kazanılırken müşteri memnuniyetine de dikkat edilmelidir.

Kuryelerin, vereceğimiz tavsiyelere dikkat etmesi önerilmektedir. Çünkü aşağıda belirteceğimiz tavsiyeler, zaman kaybı yaşanmaması ve daha kaliteli hizmet verilebilmesi adına önemi bulunan tavsiyelerdir. Uzun lafın kısası, kuryecilik sektöründe eski veya yeni olan bütün işçiler, bu tavsiyelere kulak vermelidir.

Kurye Teslimatlarında Hız Yapılmamalı​

Hızlı hizmet elbette önemli bir konudur. Ancak hızlı teslimat yapılacak diye de hayatınız tehlikeye atılmamalıdır. Unutulmamalıdır ki her şeyin başı sağlıktır. Dolayısıyla güvenli ve ideal hızda teslimat yapılmalıdır. Trafik işaretlerine dikkat edilerek bulunduğunuz yolda hangi hızda gitmeniz gerektiğini anlamanız mümkündür.

Kurallara riayet ederek daha güvenli ve daha sorunsuz teslimat yapılmaktadır. Böylelikle kurye işleri için sizi tercih eden müşterileriniz de sağladığınız hizmetlerden memnun kalmaktadır.

Teslimatın Yapılacağı Adrese Dikkat Edilmeli​

Kurye teslimatının yapılacağı adresi karıştırmamak gereklidir. Bunun sonucunda müşteriler kurye çalışanlarından kaynaklı olarak mağduriyet yaşamaktadır. Böylesine olumsuz durumların yaşanmaması adına da teslimatın hangi bölgeye yapılacağından emin olunmalıdır. Kurye hizmeti sağlayan her çalışan aynı profesyonellikte değildir. Özellikle bu işe yeni başlayan kişiler adresleri karıştırmaktadır. Bu karışıklıklar ise 1-2 hafta içerisinde bir daha yaşanmamak üzere bitmektedir.

Motorun Yakıtı Her Zaman Kontrol Edilmeli​

Kurye motorunun yakıtını her an kontrol etmeniz önerilmektedir. Aksi bir durumda kurye teslimatında yolda kalabilme olasılığınız bulunmaktadır. Yolda kalan teslimatlar sonucunda teslimatlar müşterilere daha geç ulaştırılmaktadır. Böylelikle kurye hizmetlerinin ana amacı olan hızlı gönderimden mahrum kalan müşteriler, önemli bir mağduriyet yaşamaktadır. Motorun çalıştığı her saat yakıt kontrolü yapılmalıdır. Çalışma saatlerinize bağlı olarak da yakıta ilave yapmanız önerilmektedir.

Düzenli Aralıklarla Motor Bakımı Yaptırılmalı​

Motorlar belirli aralıklarla bakım istemektedir. Özellikle kurye motoru gibi yoğun bir şekilde kullanılan motorların daha fazla bakım ihtiyacı bulunmaktadır. Bakım ihtiyacı giderilmeyen motorlar, hizmet sırasında arıza çıkarabilmektedir. Dolayısıyla kurye işlerinde önemli seviyelerde aksamalar oluşmaktadır.

Bizim tavsiyemiz, belli aralıklarla motorunuzu bakıma göndermeniz ve motorunuzda bulunan olumsuzlukları tamir ettirmeyi sağlamanızdır.

Özetle ilk defa kuryelik yapacak kuryelere tavsiyeler şunlardır;
  • Kask, eldiven, dizlik ve koruyucu mont giyilmesi.
  • Motora binmeden önce lastik, fren kontrolleri yapılmalı.
  • Benzin kontrolü her daim olmalı ve yolda kalma riski yaşamamalı.
  • İyi bir motor telefon tutucu kullanılmalı, gözünüz sürekli yolda olmalı.
  • Araçlar sağdan sollanmamalı ve mesafe takibi yapılmalı.
  • Islak yerler, yağışlı havalarda ani frenleme ve gazdan kaçınılmalı.
  • Trafik kurallarına uyulmalı.
 
Son düzenleme:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst